'

Kino Pałacowe – Sprzedaż biletów

Sobota 24/05/2025

Dług | 50 na 50: Transformacja w kinie polskim lat 90.

97 min
Film „Dług” Krzysztofa Krazuego. Czas trwania: 1 godzina i 37 minut.
Kraj produkcji: Polska. Gatunek: dramat kryminalny.
Film dla osób powyżej 16 roku życia.
Dwaj przyjaciele chcą założyć własny interes. Nie mają jednak pieniędzy. Pożyczają je od mężczyzny. Ten wkrótce zaczyna ich szantażować i każe spłacić dług.
Treści wrażliwe: drastyczna przemoc, wulgarny język, przestępczość, długi finansowe.
Wstrząsający thriller psychologiczny oparty na prawdziwych wydarzeniach, który demaskuje mechanizmy przemocy, zastraszenia i bezradności jednostki wobec bezwzględnego świata przestępczego. Film opowiada historię dwóch młodych przedsiębiorców, Adama i Stefana, którzy w pogoni za lepszym życiem wpadają w pułapkę pozornie nieszkodliwej pożyczki. Ich wierzyciel, Gerard, stopniowo przeobraża się w sadystycznego oprawcę, zmuszając bohaterów do desperackiej walki o przetrwanie.
Krzysztof Krauze w realistyczny, surowy sposób ukazuje spiralę zaszczucia i bezsilności, budując napięcie w niemal dokumentalnym stylu. Film, mistrzowsko zagrany przez Andrzeja Chyrę, Roberta Gonery i Jacka Borcucha, nie tylko porusza temat moralnej granicy w sytuacji ekstremalnej, ale także staje się metaforą transformacyjnej Polski, w której prawo i sprawiedliwość okazują się pojęciami względnymi. „Dług” to jedno z najmocniejszych i najbardziej przejmujących dzieł polskiego kina – brutalne, realistyczne i skłaniające do głębokiej refleksji.
Język: polski z polskimi napisami, polską audiodeskrypcją oraz tłumaczeniem na polski język migowy.
DŁUG, reż. Krzysztof Krauze, Polska 1995, 97' czytaj więcej

Has. Kroniki wyobraźni: Sanatorium pod klepsydrą

124 min
Wojciech J. Has, adaptując opowiadania Schulza, zdołał nie tylko podołać karkołomnemu zadaniu przełożenia na język filmu specyficznej poetyki prozy pisarza, ale także stworzył dzieło na wskroś oryginalne, znakomicie oddające atmosferę i klimat tej niezwykłej literatury.

W surrealistycznej scenerii dokonujemy wraz z bohaterem próby powrotu w świat dzieciństwa – do małego miasteczka, gdzieś na wschodnich kresach. Ten niezwykły świat wypełniają zjawy i majaki, ożywają figury woskowe z panopticum, pojawiają się postacie historyczne i zmaterializowane fantomy wyobraźni bohatera. Ta fantastyczna autobiografia napisana prozą, ale zawierająca pierwiastek najczystszej poezji, znalazła w wizji Hasa godny i prawdziwie oryginalny odpowiednik.
Język: polski z angielskimi napisami
SANAORIUM POD KLEPSYDRĄ, reż. Wojciech Jerzy Has, Polska 1973, 124' czytaj więcej

Poranek dla dzieci: Basia. Radzę sobie!

53 min
Rezolutna pięciolatka powraca w zimowym wydaniu! Pełna energii Basia wraz ze swoją rodziną i nierozłącznym kompanem Miśkiem Zdziśkiem są gotowi na nowe, su-pe-ro-we przygody!
Basia zawsze jest sobą. Zadaje dużo pytań i szuka odpowiedzi. Mówi, co myśli, i jest pełna zaraźliwej radości życia. Zawsze gotowa do zabawy, nie może się doczekać rodzinnego wyjazdu na grzyby! Nawet niepewne sytuacje, jak nagły remont mieszkania, nowa opiekunka, czy nauka jazdy na nartach, nie są jej straszne. Dlaczego? Bo Basia radzi sobie ze wszystkim!
Serial „Basia” to adaptacja uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Przedstawione w nim przygody zachęcają do odwagi w byciu sobą oraz uczą poszanowania dla świata. Jest to serial pełen radości, empatii oraz zabawy odpowiedniej na każdy dzień i każdy humor.
Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansu:
Basia i remont
Basia i wyprawa na grzyby
Basia i opiekunka
Basia i telefon
Basia i narty
Wersja językowa: polski dubbing
Kategoria wiekowa: 4+
BASIA. RADZĘ SOBIE!, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Ignas Meilūnas, Polska 2025, 53' czytaj więcej
Zobacz kolejny dzień
Sobota 24/05/2025
Zobacz kolejny dzień
Skip to content